EN

Sıkça Sorulan Sorular

 • Google Business View Nedir?

  Google Arama ve Google Haritalar'da iç mekan Street View görüntüleri kullanılarak işletmelerin içinde sanal tur veya VR gözlükler ile sanki oradaymış gibi gezilmesine olanak sağlayan Google zenginleştirilmiş sunum teknolojisidir.

 • İşletme iç mekan görüntülerini kimler çekebilir?

  Bu konuda Google Güvenilir Profesyonelleri hizmet vermektedir. Firmamız Güvenilir Profesyoneller listesinde yer almaktadır.

 • Kimler yararlanabilir?

  Google Arama ve Google Haritalar’da işletmesini bu teknoloji ile tanıtmak isteyen herkes. Satılık veya kiralık gayrimenkuller dışında fiziki bütün mekanlar bu sistem ile tanıtılabilmektedir. Gayrimenkul profesyonelleri sanal tur, fotoğraf ve video hizmetlerini emlakgezen.com dan alabilirler.

 • Sanal Tur Nedir?

  Sanal tur, bir mekanın, özel fotoğraflama tekniği ile birbirini tamamlayan fotoğraf sahneleri çekimleri gerçekleştirilerek, bunların da çeşitli post pruduction yazılımlardan geçirilmesiyle oluşturulmuş , kullanıcıya mekanın içindeymiş hissi veren simülasyonudur. Bu simülasyon daha sonra çeşitli multimedya görüntü, ses efektleri veya metinlerle zenginleştirilebilmektedir. Ayrıca Virtual Reality teknolojisi ile de uyumlu çalışabilmektedir.

 • Hizmeti almaya karar verdim. Ne yapmalıyım?

  Google Güvenilir Profesyonelleri ile bağlantıya geçmelisiniz. Bununla birlikte Google İşletmem (My Business) kaydınızı yaptırmalısınız. Ve yaptığınız kaydı doğrulamalısınız. İşletme kaydınızı başkası doğrulamış ve kaydınız sahipsiz kalmış ta olabilir. Ne yapmanız gerektiği için tıklayınız.. İşletmenizi Google da sunmaya yönelik kurallar için tıklayınız..

  *Unutmayın. Bütün bu işlemler için bizden ücretsiz danışmanlık ta alabilmektesiniz. Ayrıca web siteniz varsa kayıt sürelerinizi 15 gün yerine birkaç gün içinde gerçekleştirebilmekteyiz.

  Daha sonra işletmeniz ile ilgili çekim sahne sayısını hesaplamanız yeterlidir. Çekim sahne sayısı hesaplama yöntemi için tıklayınız.

 • Çekim Sahnesi nedir?

  Çekimlerde fotoğraf makinası tripodunun (ayağı’nın) konularak 360 derece çekimin yapıldığı her bir ayrı bölümü ifade eder. Sanal tur içinde 360 derece etrafa baktığınız her bir ayrı bölümdür.

  *Google çekimi yapılacak işletmenin nasıl çekilmesi gerektiğini şu cümlelerle özetliyor: Çekimi yapılan her iki nokta birbirini mutlaka görmeli (1) Bu noktalar (sahneler) arası mekanın içindeysek 3 metre, sokaktan mekana doğru ilerliyorsak en fazla 6 metre olmalı (2) Ve bu rota herhangi biri için en normal yürüme yolu olmalı (3)

 • Kaç sahne çekim yaptırmam gerektiği konusunda hala bir fikrim oluşmadı?

  Fiyatlandırma nasıl yapılır sayfamızı okuyunuz. Veya lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 • Türkiye genelinde hizmet veriyor musunuz?

  Hizmet verdiğimiz iller şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya dır. Ayrıca çekim sahne sayısı 20 ve üzeri olan Türkiye’nin her iline hizmet götürmekteyiz. Çekim sahne sayınız 20’nin altında ve hizmet verdiğimiz illerin dışındaysanız üzülmeyin. Başvurunuzu ve kaydınızı yapın. İlinizden gelen talep 20 sahne sayısını aştığı anda hizmeti size ulaştırabiliriz.

 • Çekimlerden önce nelere dikkat etmeliyim?

  Çekilecek mekanın öncelikle çekime hazırlanması, uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Temiz ve düzenli bir mekan oluşturmalı ve aydınlatma konusunda gün ışığından maksimum istifade edecek bir saati tercih etmelisiniz. Mekan içi aydınlatma cihazlarının çalışır olması önemlidir. Mekan dışında açık havada çekim yapılacaksa havanın yağışsız olması gerekmektedir.

 • Emlak profesyoneliyim. Portföylerim için Google Business View hizmeti alabilir miyim?

  Maalesef..Google Business View özelliği emlak portföyleri için hizmet verememektedir. Biz sadece EMLAK OFİS lerini bu hizmet kapsamında çekebilmekteyiz.

  Yalnız, firmamız 5 yıldır hali hazırda emlakgezen.com olarak emlak profesyonellerine yönelik sanal tur hizmeti vermektedir. Bu hizmetten yararlanmak için öncelikle kurumsal üyelik girişi yaparak üyeliğinizi oluşturmalısınız. Sizin için oluşturduğumuz paketlerden birini alarak portföylerinizin tamamını zenginleştirilmiş olanaklarla sitemize yükleyebileceğiniz gibi, arzu ettiğiniz portföyler için, o portföylerinizin girişi esnasında sanal tur çekim rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz. Sitemiz sizi uygun bir şekilde yönlendirecektir.

Copyright@2020 ekip360