EN

Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

a) Bizi arayıp, hesaplama yöntemini telefondan öğrenebilirsiniz. (iletişim)

b) Kendi keşfinizi yapabilirsiniz. (Lütfen okumaya devam ediniz..)

 

İDEAL ÇEKİM (FULL ÇEKİM)

Google çekimi yapılacak işletmenin ideal olarak nasıl çekilmesi gerektiğini şu cümlelerle özetliyor: Çekimi yapılan her iki nokta birbirini mutlaka görmeli (1) Bu noktalar arası mekanın içinde de olsa, dışında da olsa birbirini gördüğü müddetçe istenilen aralıkta olabilir, (yeni özellik) (2) Ve bu rota herhangi biri için en normal yürüme yolu olmalı (3)

Tripodu yerleştirdiğimiz her bir nokta 1 sahnedir. Bu sahnelerin (noktalar) sayısı çekimin toplam maliyetini belirleyecektir. Sizin yapmanız gereken Google ideal çekim (full çekim) yönergeleri ile işletmeniz içinde kaç sahnelik bir çekim yapılacağına dair küçük bir hesaplama yapmanız ve elde ettiğiniz sayıyı bize bildirmenizdir. İdeal çekim kullanıcıya sanki oradaymış hissini maksimum düzeyde veren çekimlerdir. Ancak çekim sahne sayıları fazla olduğundan maliyetleri yüksek olur.

 

KISMİ ÇEKİM 

Full çekimin maliyetli olması ve bunun kimi müşterilerimizin bütçelerini aşmasından dolayı tercih edilen bir çekim methodur. Sektörel müşterimiz bizi arar ve kendi ücret skalasına göre bizden birim maliyetini öğrenir. Bunu kendi bütçesine böler ve kaç adet sahne çekim yaptırabileceği kendiliğinden ortaya çıkar. Bundan sonraki işlem bu sahnelerin neler olabileceğine karar vermekten ibarettir. (Çekim noktalarının en ideal yürüme yolu olması ve ardı sıra olan çekim noktalarının birbirini görmesi prensibi bu çekim tipinde de geçerlidir)

 

KISACASI, işletmeler fiyatlama ile ilgili 2 temel strateji ile hareket edebileceklerdir.

1- İşletmemin tamamını sahne sahne FULL ÇEKİM mi yaptıracağım?

2- Yoksa işletmemin tamamını değil ama bütçeme uygun olacak en makul sayıda KISMİ bir çekim yaptıracağım? 

Buraya kadar okuduklarınız ile önce kendi temel stratejinizi belirleme ve buna bağlı olarak çekim yaptıracağınız işletmenizde kaç sahne çektirebileceğinizi hesaplayabilirsiniz.Veya çok basit olarak çekim sahne sayısına bütçeniz elverdiği oranda karar verebilirsiniz. Sahne birim maliyetlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Yapılacak çekimlerin kalitesi (işçiliği) sektör bazında (Lüks segment, orta ve düşük segment olarak) değişebileceği için (küçük bir işletmeye lüks otel hizmeti sunamayacağınız ve bunu zaten küçük işletme de yüksek maliyeti nedeniyle arzu etmeyeceği için) her segment için geçerli tek bir fiyatımız doğal olarak bulunmamaktadır..

 

Ekip 360

Copyright@2020 ekip360