EN

Google Sanal Turunuzu Web Sitenize Ekleyin

Tebrikler!
Google Business View hizmeti alarak ayrıcalıklı bir dünyaya adım attınız. Artık Google Aramalar’da ayrıcalıklı bir konuma yükseldiniz. İşletmeniz dünyanın her köşesinden 7/24 gezilebiliyor. Şimdi sıra geldi bu hizmeti kendi web sitenize eklemeye (embedding). Yapmanız gereken birkaç basit işlem var.

1. ADIM
Tarayıcınızda Google Haritalar (Google Maps)’ı açın. Sol tarafta yer alan arama çubuğuna işletmenizin adını yazarak bulun. [1]
Sanal Tur sembolü olan resime      tıklayarak sanal tura geçiş yapın. [2]

2. ADIM
Açılan sanal turda sitenizde görmek istediğiniz konumu ve açıyı ayarlayın. Sol üstte yer alan gri kutucuğun sağında üç nokta üst üste [3] olan sembole basın. Açılan kutucuktan “Paylaşın veya resim yerleştirin” (Share or embed image) düğmesine basın. [4]

3. ADIM Açılan pencerede “Görseli yerleştir” düğmesine [5] basın. Solda görülen boyut seçeneklerinden istediğiniz birini veya “Özel boyut” (Custom size) düğmesine basın. [6] Sağda kodun yazılı olduğu bölüme tıklayınca kodun tamamı seçilecektir. [7] Kodu kopyalayın.

4. ADIM
Sitenizin açılış sayfasına (index.html) kodu yapıştırın. [8] Eğer “width” değerini “100%” olarak girerseniz, sanal tur penceresi ekran çözünürlüğüne göre kendisini ayarlayacak ve tüm genişliği kullanacaktır.

5. ADIM
Serverdaki açılış dosyanızı güncelledikten sonra kendi web sitenize gidin ve sanal turun istediğiniz gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

6. ADIM
Ve mutlu son! Sitenizdeki değişikliği tüm tanıdıklarınıza haber vermeye başlayın 😄

Copyright@2020 ekip360