EN
Koç Üniversitesi Hastanesi KUTTAM 0212 338 11 54

KUTTAM’ın amacı; temel bilimsel araştırmaya dayalı ve yerli imkanlarla yüksek katma değerli biyomedikal cihaz geliştirilmesine olanak sağlamak, ilgili alanda yapılacak çalışmaları teşvik etmek ve desteklemektir.

KUTTAM; Sağlık alanındaki translasyonel araştırmaları ile dünyayı etkileyerek alanında ulusal lider olmayı hedeflemektedir.

KUTTAM; biyomedikal cihaz üretimi konusunda ileri seviyede bilimsel araştırmalar yapmak ve Türkiye’de katma değeri yüksek, son teknoloji ürünü tıbbi cihazların ve yenilikçi ürünlerin üretimi konusunda üniversite-sanayi işbirliğini en üst düzeye çıkarmak amacı ile kurulmuştur. Temel ve uygulamalı bilimler alanlarında dünya çapında yetkinliklerini kanıtlamış olan Tıp Fakültesi, Fen Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Sosyal Bilimler alanında çalışan akademisyenlerimiz, KUTTAM çatısı altında birlikte faaliyet gösterecekler ve katma değeri yüksek, son teknoloji ürünü tıbbi cihazların ve yenileşimci (inovatif) ürünlerin geliştirilmesine çaba harcayacaklardır. Bu kapsamda KUTTAM altyapısı farmakoloji, biyokimya, moleküler biyoloji ve genetik ve malzeme bilimleri araştırmalarında önemli entegre araştırmalar yapılabilmesini sağlayan eşsiz bir imkan sunmaktadır

 

https://kuttam.ku.edu.tr/

 

Topkapı, Davutpaşa Cd. No:4 Kat:4, 34010 Zeytinburnu/İstanbul

GALERİ
Copyright@2020 ekip360