EN

Ekip 360 Blog

Google Street View – İÇİNİ GÖRÜN

27 Ocak 2017 Cuma | Google Street View

Google Street View – İçini Görün, Google ın sadece Google işletmem kaydı yaptırmış ve doğrulamasını gerçekleştirmiş, böylece Google Haritalarda yerini almış işletmelerin satın alabileceği yüksek çözünürlüklü 360 fotoğraflarla çekimleri gerçekleştirilerek hazırlanan ve Google Güvenilir Profesyonelleri aracılığıyla verilen üst düzey hizmetidir.

Fotoğrafçılar çekimleri gerçekleştirir ancak geri kalan her şey Google alt yapısı ve teknolojisi ile gerçekleştirilir. Kısacası, işletmenizin iç görünümü, Google Street View teknolojisi ile kullanıcılara ulaştırılır.

Örnek bir çekim için aşağıdaki turu gezebilirsiniz.

Bilindiği üzere Google Street View, Google Maps (Google Haritalar) ın bir alt hizmet türüdür ve insanların sokaklarda sanal olarak gezmelerine olanak sağlamaktadır. Google yakın geçmişte bu teknolojiyi bir adım daha öteye taşımış ve aynı sanal turların Google Street View app ile cep telefonlarından Virtual Realitiy (Sanal Gerçeklik) teknolojisi ile gezilebilmesine de olanak tanımıştır.

Google Street View – İçini Görün ise, sokak görünümüne ilave olarak işletmelerin iç mekan görünümlerini Google kullanıcılarının hizmetine açmıştır. Peki bir sanal tur hizmeti almanın işletmeye katacağı belli başlı değerler neler olabilir?

Bu hizmet ile işletmeler, mekanlarının 7/24 sanal gezi yapılabilmesine olanak tanıyarak hem daha fazla tıklanma alabilme hem de aranan kelimelerde geçen coğrafi bilgilerle ilişkilendirilip bölgesel arama sonuçlarda görünebilme imkanına kavuşabilirler.

 

7/24 Sanal Gezi imkanı :

                                                                   

İş yeriniz kapalı olduğu saatlerde hiç kimse mekanınızı çok farklı ve üstün kılan özelliklerin neler olduğunu bilemeyecektir. İşte tam bu noktada Google Street View – See Inside – İÇİNİ GÖRÜN potansiyel müşterilerinizin zamandan bağımsız olarak iş yerinizi gezebilmesine ve alacakları hizmet hakkında karar verebilmelerine yardımcı olacaktır. Böyle bir sanal showroom, hem de Google gibi en çok arama yapılan bir ortamda müşterilerinizi mekanınıza davet edecek, mekanınızı bütün ihtişamıyla ve dekorasyonu ile gözler önüne serecek ve bunu kapalı olduğunuz saatlerde de yapmaya devam edecektir. Böylece, insanların daha mekanınıza adım atmadan muhteşem bir müşteri deneyimi ile yeni ve güzel bir mekan keşfetme duygusu yaşamasına fırsat vereceksiniz.

 

Daha fazla tıklanma alma imkanı :

 

İnsanlar, artık bir firma veya hizmet hakkında hizmet satın almak istediklerinde ilk baktıkları yer Google arama motoru veya Google haritalardır. Herhangi biri Google da firmanızı veya iş kolunuzu arattığında karşısına çıkacak işletme rozeti içinde yer alan ve işletmenizin sanal turunu sunan “İÇİNİ GÖRÜN” normal bir sunumdan 2 kat daha fazla ilgi çekecektir. Bu sayede tıklanma sayısı kendiliğinden artacaktır. Kısacası işletmenizin çekim gücü artacak ve insanların olumlu düşünceleri ve sizinle irtibata geçme veya işletme sayfanıza görüş (Review) bırakma şansı artacaktır. İşletmenizin sanal turunda geçireceği süre fotoğraflardan daha fazla olacağı için sizinle bağlantıda kalma süresi artacak, müşteri de güven hissinin oluşmasına yardımcı olacak ve işyerinizin müşteri tarafından gerçekten ziyaret edilme şansını da arttıracaktır.

 

Arama sonuçlarında coğrafi bilgilerinizle ilişkilendirilebilme imkanı:

                                      

Google Street View – See Inside – İÇİNİ GÖRÜN coğrafi etiketleme teknolojisi kullanır. Bunun anlamı, sanal tur çekimleriniz için yapılan çekimlerde fotoğrafların meta tag inde enlem ve boylam bilgilerinin yer alabiliyor olmasıdır. Şayet potansiyel bir müşteri arama yaptığı ürün veya firma için coğrafi bir alan belirtmişse, ve o bölgede sizin adresinize yakınsa, iş yeriniz arama sonuçlarında sanal turunuzla beraber görünebilecektir. Böylece, iş yerinizin bulunduğu bölgeye aşina olmayan birine mekanınızı tanıtabilme şansına sahip olduğunuz gibi, bulunduğunuz bölgede yaşayan potansiyel müşterilerinize onlara ne kadar yakın olduğunuzu ve neler sunabileceğinizi gösterebilme imkanına kavuşmuş olacaksınız.

Coğrafi etiketlemenin çok kullanışlı olduğu ve muazzam fırsatları beraberinde getirdiği bir başka mecra sosyal medyadır. Bu sayede iş yerinizi ziyaret eden ve kendisini sizin mekanınızda olduğunu coğrafi olarak etiketleyen biri, sosyal medyada iş yerinizin sanal tur ile gezilebilmesine ve tanınmasına (hem de ücretsiz) katkıda bulunmuş olacaktır.

 

Ekip 360 

 

Copyright@2016 Diversffect