EN

Ekip 360 Blog

Google Sanal Tur Hizmeti ile İşletmenizi Öne Geçirin

19 Ocak 2017 Perşembe | Google İşletme Görünümü

Ekim 2015’te ülkemizde yayına giren Google Street View (Sokak Panoramaları) işletmeler için pek çok fırsat sunuyor. Çok farklı alanlarda hizmet veren pek çok farklı işletme tipi mevcut. İşletmelerin çalışma alanları, müşteri portföyleri farklı olsa da hedefleri ortaktır. Daha çok müşteri, daha çok satış. Buna ulaşmak için yapmaları gereken bazı ödevleri vardır. Bunların bir kısmı gerçek hayatta iken bir kısmı da internet aracığı ile sanal alemdedir. Biz kısaca sanal alemde yapabileceklerinize bakalım.    

EN ÖNEMLİ ANLARDA GÖRÜNÜR OLUN      Sanal dünyada yerinizi almak için bir web sitesi olmazsa olmazdır. Daha görünür olmak için sanal dünyada çok çeşitli platformlara kayıt olmak olmak gereklidir. Google İşletmeler, Sarı Sayfalar, alışveriş portalları, Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram gibi sosyal medya hesapları bunlardan bazılarıdır. Müşterileriniz sizi merak edip internet ortamında kapınızı çaldığında onları tam anlamıyla sanal gerçeklik ile içeri davet edebilmeniz için artık en önemli yardımcınız Google Sanal Tur Hizmeti olacaktır.          

 

GOOGLE ARAMA VE HARİTALARDA BULUNUR OLUN 

Google Arama (Google Search) motoru vb. arama motorlarında kolayca bulunur olmak, arama sonuçlarında ilk sayfalarda çıkmak her işletmenin hayalidir. Bunun için SEO yani Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) faaliyetleri olmazsa olmazdır. Bu kapsamda bilinçli tag (etiket) oluşturmak, blog sayfaları hazırlamak, backlink çalışması yapmak ve kaliteli özgün içerik barındırmak yapılması gerekenlerden sadece birkaçı. Google özgün içerik sever ve Sanal Tur gibi hizmetleri, de indexleyerek öne çıkarır. Kaliteli, insanları paylaşmaya teşvik edecek fotoğraflar da daha çok tıklanacak ve sitenizin bulunmasını kolaylaştıracaktır.

                                                                                        

 

TEKNOLOJİ İLE ÖNE ÇIKIN  Sanal dünyada öne çıkmak için reklam faaliyetleri en etkili yöntemlerden biridir. Web sitelerine reklam verebileceğiniz gibi daha kestirme yoldan arama sonuçlarında öne çıkmak için Google Adwords hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ya da sosyal medya reklam kampanyalarınızda ekip360 Sanal Tur gibi teknolojik hizmetlerden istifade ederek öne çıkabilirsiniz. Rakipleriniz fotoğraflı reklamlar ile klasik reklamlar yayınlarken siz Sanal Tur teknolojisi ile daha çok dikkat çekmek, rakiplerinizden ayrışmak istemez misiniz? 

                                                                     

 

FARK YARATIN   Burada web siteniz kadar kullandığınız içerik de önemlidir. İçerik yazılı veya görsel olacaktır. Ancak tüm araştırmalar gösteriyor ki görsel içerik insan hafızasında çok daha etkili ve unutulması zor bir etki yaratıyor. Buradan sonra kaliteli içerik devreye giriyor.

Kaliteli görsel içerik için ekip360 gibi profesyonel içerik üretici bir firmadan hizmet almak sizi avantajlı duruma geçirecektir. Unutmayın sitenize gelen her ziyaretçi sizin için potansiyel müşteridir. Yine araştırmalara göre ziyaretçi ilk bir kaç saniye içerisinde sitede kalıp kalmayacağına karar veriyor. Bu nedenle sıradan veya kendi ürettiğiniz içerik yerine işi profesyonellere bırakmalısınız.

                                     

 

Peki sizce ziyaretçiyi etkilemek için kaliteli fotoğraf yeterli mi? İşletmenizi Google Sanal Tur teknolojisi ile oradaymış gibi gezdirmeye ne dersiniz? Google İşletmeler için Sanal Tur Teknolojisi Google Street View ile entegre bir Google İşletmem çözümüdür. Aslında sanal tur teknolojisi emlak sektöründe emlakgezen.com gibi siteler aracılığı ile uzun yıllardır başarılı şekilde ülkemizde de kullanılıyor. Siz de bu eşsiz teknolojiyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Başlamak ve hizmetin size sağlayacağı faydaları öğrenmek için Google İşletme Görünümü (Business View) hizmeti satın almak için 10 iyi sebep başlıklı blog yazımızı okumanızı veya Google Sanal Tur Avantajları Nelerdir sayfamızı incelemenizi öneririz.

Google Sanal Tur Hizmeti tamamen Google alt yapısını kullanır. Alacağınız hizmet ile  Sanal Tur unuz sadece Google’da değil, aynı zamanda kendi web sitenizde veya Facebook işletme sayfanızda da yayınlanabilir. Tek hizmet ile üç ayrı platformda müşterilerinizi etkileme şansına sahip olacaksınız. Unutulmamalı ki sizi merak eden, sitenize gelen ziyaretçi, aynı zamanda potansiyel müşteridir. Bu kişiyi etkilemenin en iyi yolu da tartışmasız Sanal Tur dur.

EKİP 360

 

Copyright@2016 Diversffect