EN

Ekip 360 Blog

Google İşletme Görünümü (Business View) hizmeti satın almak için 10 iyi sebep

28 Aralık 2016 Çarşamba | Google İşletme Görünümü

Google 2010 yılında Street View özelliğinin yanında, işletmelerin “Google Güvenilir Profesyonelleri (Fotoğrafçıları)” nı kiralayarak ofislerini, mağazalarını, v.b. mekanlarının çekimlerinin yapılmasına ve mekanlarının 360 derece Google Aramalar ve Google Haritalar da görünebilmelerine olanak tanıdı. Bu hizmeti ilk başlarda “Business View” olarak duyurdu. Şimdilerde ise Türkiye’de de giderek yaygınlaşan bu hizmet Google aramalarda “Dışını Görün” ve Google haritalarda “360 derece Görünüm” sekmesi altında bulunabilmektedir.

İşletmeler Google My Business (Google işletmem) sayfalarına fotoğraflar ekleyebildikleri gibi, Google Güvenilir Fotoğrafçıları 'ndan almış oldukları 360 derece Sanal Tur hizmetini de (profesyonller aracılığıyla) ekleyebilmektedirler.

Peki, sadece 1 defaya mahsus olarak Google Güvenilir Fotoğrafçısı 'na ödeyeceğiniz birkaç yüz lira ile işletmenizi Google My Business 360 Panorama hizmeti ile neden tanıtmalısınız? İşte size 10 güzel neden:

      1. Potansiyel müşterileriniz (cafe&restaurant, showroom, spor salonu), misafirleriniz (otel), hastalarınız (hastane), öğrencileriniz (okul, kolej, üniversite, yurt), işletmenizin nasıl bir yer olduğunu bilmek isterler. Google aramalarda işletmenizi 360 derece gezdirebilmeniz o anda bir satış gerçekleştirmeniz demek olabilir. Nasıl bir etkiden mi bahsediyoruz. Hemen aşağıda ki resmi mouse unuz ile tıklayarak gezmeye başlayın !

                       

      2. Google My Business (Google işletmem) alanınız ne kadar zengin olursa, aramalarda potansiyel müşterilerinizin sizin hakkınızda bilgi sahibi olmasını o kadar çok çekici kılacak ve daha fazla insanın mekandan içeri girmesini sağlayabileceksiniz.

      3. Google aramalarda sıralamanızı etkileyecek bir faktör olabilir. Bu hizmeti almanız aramalarda direkt olarak üst sıralara çıkacağınız anlamına gelmemekle beraber, yapılacak Google işletme 360 panorama gezileri sayesinde (ki her gezi Google tarafından sayılmaktadır) daha çok insanın mekanınızı gezmesine yol açacak ve Google ın SEO anlamında sıralamada önem verdiği bir faktör olan “bahsi geçilen site” olmanıza katkıda bulunarak sıralamanıza olumlu yönde etkisi olacaktır.

      4. Google My Business 360 Panoramaları hem web sitenizde hem de Facebook Fun sayfanızda basit bir embed kod yardımı ile kullanabilirsiniz ! (Muhteşem değil mi?) Sosyal medya kampanyalarında yaratacağınız inanılmaz etki sayesinde müşterilerinizin size karşı güvenini arttırabilme, onlarla birebir görüşme yapabilme ve uzun dönem müşteri ilişkisi başlatabilme imkanına kavuşabilirsiniz. Böyle bir örneğe şimdiye kadar rastlamadıysanız hiç durmayın. İlk siz olun!

      5. Google Güvenilir Fotoğrafçıları sadece 360 panorama çekmekle işlerini bitirmezler. Gelmişken işletmenizin geniş açılı lensler ile HDR fotoğraflarını da çekerler ! (Hizmete neler dahildir?) Siz de bu fotoğrafları istediğiniz her mecrada kullanabilirsiniz. (Bu da harika, öyle değil mi?)  Yalnız sözleşmenizde çekilen fotoğrafların entelektüel mülkiyet haklarının size devredildiğinden emin olunuz! Ekip 360 bu hakları müşterilerine devretmektedir.

     

      6. Mobil cihazlarda Google ve Google maps aramalarında özellikle bölgesel bazlı aramalarda (Local SEO) iş yerinizin görünürlülüğüne katkısı olur. Ayrıca 360 derece görünüm mobil cihazınızın tam ortasında ve ekranı kaplayacak şekilde kullanıcıyı içeri davet eder.

      7. Farklılaşma! Bu hizmeti kendi bölgelerinde alan ilk işletmeler her zaman en fazla katma değeri yaşama şansına sahip olurlar.

 

      8. Gelecekten erken haberdar olabilme ! Hizmeti çok öncü bulabilir ve olgunlaşmasını beklemek isteyebilirsiniz. Ancak unutmayın, yenilikleri gerçek anlamda takip edebilmek için teknolojiye ekli olmanız gerekir !

      9. Virtual Reality ! Google bu teknoloji ile işletmenizi Sanal Gerçeklik ile de buluşturuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece mobil cihazınıza Google Street View app ını yüklemek. (Android , IOS) Sonrası? İşletmenizi fuarlarda Sanal Gerçeklik gözlükleri ile tanıtmaya hemen başlayabilirsiniz!

     10. Google My Business 360 Panorama hizmetini Ekip 360 dan almanız halinde elde edeceğiniz bir bonus daha var ! Sanal turdan türetilmiş ve Youtube sayfanızda ve diğer tanıtım mecralarında kullanabileceğiniz MP4 video hizmeti. Örnekler için tıklayınız.

 

EKİP 360

Copyright@2016 Diversffect