Google 360 Sanal Tur

Kullanıcıların mekanınıza gelmeden önce mekan ile ilgili deneyim edinmelerine olanak tanıyın. Bunun için yüksek kaliteli sanal bir turla insanlara güven verin.

360 Derece Sanal Tur Nedir?

Google’a yapılacak işletme kaydı sayesinde aramalarda üst sıralara çıkmanıza katkıda bulunur. Ekranın sağ tarafında çıkacak rozetiniz sayesinde firmanız hakkındaki anahtar bilgileri verebileceksiniz. Sitenize katacağınız özgün içerik sayesinde aramalarda öne çıkın.

Aramalarda Görünür Olun

Google’a yapılacak işletme kaydı sayesinde aramalarda üst sıralara çıkmanıza katkıda bulunur. Ekranın sağ tarafında çıkacak rozetiniz sayesinde firmanız hakkındaki anahtar bilgileri verebileceksiniz. Sitenize katacağınız özgün içerik sayesinde aramalarda öne çıkın.

Haritalarda Görünür Olun

İşletmeniz Google haritalara işlenmesi sayesinde, müşterilerinize adres tarif etmek zorunda kalmayacaksınız. Akıllı telefonu olan herkes sizi eliyle koymuş gibi kolayca bulacak.

360 Derece Panoramalar ile İşinizi Gezdirin

Google Sokak Panoramaları’na entegre 360 derece Sanal Tur sayesinde mekanınızı 7/24 zamandan bağımsız gezdirin. Firmanıza prestij, müşterinize zaman kazandırın.

Google İşletme Kaydı ile Kontrol Sizde

Arama istatistiklerini, hakkındaki yorumları görün, reklam verin, kampanyalar düzenleyin, popülaritenizi artırın. Müşterileriniz çalışma saatlerinizi, konumunuzu, işyeri iletişim bilgilerinizi, mekan – menü – ekip fotoğraflarınızı görsün.

Tek ödeme ile üç ayrı platformda kullanın

Bu eşsiz teknolojiyi tek ödeme yaparak, Google Street View, Facebook ve kendi web sitenizde aynı anda kullanabilirsiniz. Üstelik aidat, bakım ve benzeri hiç bir ek ücret ödemezsiniz.

Nasıl Başlamalıyım?

Bu hizmeti almayı düşündüğünüzde bilmeniz gereken ilk şey Google Business View hizmetinin Google Güvenilir Profesyonelleri aracılığıyla verildiğidir. Firmamız Google Street View Güvenilir Profesyoneller listesinde yer almaktadır. Kısacası, güvenilir ellerdesiniz.

İkinci önemli husus, işletmenizin Google İşletmem (Google My Business) kaydının yapılmış olması gerekmektedir. Firmamız daha önce kayıt yaptırmamış olan müşterilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca 1-2 hafta sürebilen kayıt onaylarınızı belli koşullar altında birkaç gün içinde alabilmekteyiz.

Bu iki önemli hususa dikkat ettikten ve fiyat teklifimizi alıp bizimle çalışmaya karar verdikten sonra beraber sözleşme imzalar ve çekim gününe karar veririz. Hizmet veren olarak %50 peşinat alarak işe başlıyoruz. Google işletmem kaydı tamamlanmış, onayı alınmış işletmenizin çekimlerini müteakip sanal turunuz en geç 1 hafta içinde Google aramalarda ve haritalarda görünür hale gelmiş olur.

Google Business View ile müşterilerinizi sanal turla ağırlamaya başlayabilir işyerinizin güzel bir yerine Google sticker ınızı yapıştırabilirsiniz.

Ekip 360

Google Sanal Tur Örnekleri

Bu hizmeti almayı düşündüğünüzde bilmeniz gereken ilk şey Google Business View hizmetinin Google Güvenilir Profesyonelleri aracılığıyla verildiğidir. Firmamız Google Street View Güvenilir Profesyoneller listesinde yer almaktadır. Kısacası, güvenilir ellerdesiniz.

Hizmetlere Neler Dahil?

  • DSLR makine ve son teknoloji ekipmanlar ile yüksek kalite sanal tur çekimi
  • HDR fotoğraf (POI) çekimi
  • VR (Sanal Gerçeklik) teknolojisi uyumluluk
  • Google İşletmem ve Google Haritalar entegrasyon desteği
  • 30 Sahne ve üzeri hizmet alan müşterilerimize sanal turdan türetilmiş animasyon video hediye!

Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

a)  Bizi arayıp, hesaplama yöntemini telefondan öğrenebilirsiniz. Bunun için iletişim sayfasınız ziyaret etmeniz yeter.

b) Kendi keşfinizi yapabilirsiniz. (Lütfen okumaya devam ediniz..)

 

İDEAL ÇEKİM (FULL ÇEKİM)

Google çekimi yapılacak işletmenin ideal olarak nasıl çekilmesi gerektiğini şu cümlelerle özetliyor: Çekimi yapılan her iki nokta birbirini mutlaka görmeli (1) Bu noktalar arası mekanın içinde de olsa, dışında da olsa birbirini gördüğü müddetçe istenilen aralıkta olabilir, (yeni özellik) (2) Ve bu rota herhangi biri için en normal yürüme yolu olmalı (3)

Tripodu yerleştirdiğimiz her bir nokta 1 sahnedir. Bu sahnelerin (noktalar) sayısı çekimin toplam maliyetini belirleyecektir. Sizin yapmanız gereken Google ideal çekim (full çekim) yönergeleri ile işletmeniz içinde kaç sahnelik bir çekim yapılacağına dair küçük bir hesaplama yapmanız ve elde ettiğiniz sayıyı bize bildirmenizdir. İdeal çekim kullanıcıya sanki oradaymış hissini maksimum düzeyde veren çekimlerdir. Ancak çekim sahne sayıları fazla olduğundan maliyetleri yüksek olur.

 

KISMİ ÇEKİM

Full çekimin maliyetli olması ve bunun kimi müşterilerimizin bütçelerini aşmasından dolayı tercih edilen bir çekim methodur. Sektörel müşterimiz bizi arar ve kendi ücret skalasına göre bizden birim maliyetini öğrenir. Bunu kendi bütçesine böler ve kaç adet sahne çekim yaptırabileceği kendiliğinden ortaya çıkar. Bundan sonraki işlem bu sahnelerin neler olabileceğine karar vermekten ibarettir. (Çekim noktalarının en ideal yürüme yolu olması ve ardı sıra olan çekim noktalarının birbirini görmesi prensibi bu çekim tipinde de geçerlidir)

 

KISACASI, işletmeler fiyatlama ile ilgili 2 temel strateji ile hareket edebileceklerdir.

1- İşletmemin tamamını sahne sahne FULL ÇEKİM mi yaptıracağım?

2- Yoksa işletmemin tamamını değil ama bütçeme uygun olacak en makul sayıda KISMİ bir çekim yaptıracağım?

Buraya kadar okuduklarınız ile önce kendi temel stratejinizi belirleme ve buna bağlı olarak çekim yaptıracağınız işletmenizde kaç sahne çektirebileceğinizi hesaplayabilirsiniz.Veya çok basit olarak çekim sahne sayısına bütçeniz elverdiği oranda karar verebilirsiniz. Sahne birim maliyetlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Yapılacak çekimlerin kalitesi (işçiliği) sektör bazında (Lüks segment, orta ve düşük segment olarak) değişebileceği için (küçük bir işletmeye lüks otel hizmeti sunamayacağınız ve bunu zaten küçük işletme de yüksek maliyeti nedeniyle arzu etmeyeceği için) her segment için geçerli tek bir fiyatımız doğal olarak bulunmamaktadır..

 

Ekip 360

Google Sanal Tur Web Sitesine Nasıl Eklenir?

Tebrikler!
Google Business View hizmeti alarak ayrıcalıklı bir dünyaya adım attınız. Artık Google Aramalar’da ayrıcalıklı bir konuma yükseldiniz. İşletmeniz dünyanın her köşesinden 7/24 gezilebiliyor. Şimdi sıra geldi bu hizmeti kendi web sitenize eklemeye (embedding). Yapmanız gereken birkaç basit işlem var.

1. ADIM
Tarayıcınızda Google Haritalar (Google Maps)’ı açın. Sol tarafta yer alan arama çubuğuna işletmenizin adını yazarak bulun. [1]

Sanal Tur sembolü olan resme     tıklayarak sanal tura geçiş yapın. [2]

 

2. ADIM
Açılan sanal turda sitenizde görmek istediğiniz konumu ve açıyı ayarlayın. Sol üstte yer alan gri kutucuğun sağında üç nokta üst üste [3] olan sembole basın. Açılan kutucuktan “Paylaşın veya resim yerleştirin” (Share or embed image) düğmesine basın. [4]

 

3. ADIM Açılan pencerede “Görseli yerleştir” düğmesine [5] basın. Solda görülen boyut seçeneklerinden istediğiniz birini veya “Özel boyut” (Custom size) düğmesine basın. [6] Sağda kodun yazılı olduğu bölüme tıklayınca kodun tamamı seçilecektir. [7] Kodu kopyalayın.

 

4. ADIM
Sitenizin açılış sayfasına (index.html) kodu yapıştırın. [8] Eğer “width” değerini “100%” olarak girerseniz, sanal tur penceresi ekran çözünürlüğüne göre kendisini ayarlayacak ve tüm genişliği kullanacaktır.

 

5. ADIM
Serverdaki açılış dosyanızı güncelledikten sonra kendi web sitenize gidin ve sanal turun istediğiniz gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

 

6. ADIM
Ve mutlu son! Sitenizdeki değişikliği tüm tanıdıklarınıza haber vermeye başlayın 😄

Google Sanal Tur Facebook Hesabınıza Nasıl Eklenir?

Google Business View Sanal Tur unuzu Facebook Sayfanıza Nasıl Eklersiniz?
Evet, sadece web sitenize değil, Google İşletme Sanal Turunuzu aynı zamanda Facebook sayfanıza hem de yeni bir TAB oluşturarak ekleyebilirsiniz! Bunu yapmak için aşağıdaki yönergeleri takip etmeniz yeterli. Hiçbir yazılım bilgisine gerek duymadan! İşletme sanal turunuzun Facebook ta nasıl görüneceğini bu linke tıklayarak hemen görebilirsiniz:

Örnek Facebook Sayfası

1. ADIM
Google Maps i tarayacımızın yeni bir penceresinde açalım. Sol üst köşede bulunan adres çubuğuna yayına alınmış işletmemizin adını yazarak aratalım. Aşağıdaki resim görüldüğü üzere sol sütunda işletme rozetinizi göreceksiniz. (Önemli : Bu işlemi google arama çubuğunda görünen işletme rozetinden değil, Google Maps üzerinden yapmalısınız)

 

2. ADIM
Haritanın sol alt köşesinde beliren ve sanal turlu sunumları ifade eden dairesel resimlerden birine tıklayın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sanal turun içine gireceksiniz. Sanal turunuzun içinde facebook sayfanızda sanal turun hanginoktadan ve açıdan başlamasını istiyorsanız oraya gidebilir ve başlangıç noktasından memnunsanız girdiğiniz gibi bırakabilirsiniz. Kısacası istediğiniz başlangıç açısını seçmekte özgürsünüz.

 

3. ADIM
Şimdi sol üst köşede bulunan firma adınızın yanındaki “üç nokta” ikonuna tıklayın ve karşınıza çıkan pop up menü seçeneklerinden “Paylaşın veya resim yerleştirin” (İng. “Share or embed image”) i seçin.

 

4. ADIM
Karşınıza çıkan kutucukta “Görsel yerleştir” (İng. “Embed image”) sekmesine tıkladıktan sonra kutucuk büyüyerek aşağıdaki gibi büyükçe bir pencereye dönüşecektir. Zaten seçili halde olan (değilse seçtiğiniz) iframe kaynak kodunu kopyalayın. Bu arada “Orta” (İng.Medium) seçeneğinde olduğunuzdan emin olun !

Buraya kadar olan adımlarla sanal tur kodunu nereden nasıl elde edebileceğinizi öğrendiniz. Şimdi bu kodu nereye ve nasıl yapıştırmanız gerektiğini göreceksiniz.

 

5. ADIM
Şimdi kendi facebook hesabınıza her zamanki gibi giriş yapınız. Daha sonra Facebook uygulamalar bölümünden veya aşağıdaki linke tıklayarak Woobox Custom Page Tab isimli app açın. (İng. “install Page Tab” tuşuna basarak) Karşınıza çıkan sayfada yöneticisi olduğunuz işletme hesabını seçerek sayfa sekmesini ekleyin.

https://apps.facebook.com/iframehost-a/?ref=ts

 

6. ADIM
“Sayfa sekmesi ekle” butonuna basarak kurulumu gerçekleştirmiş olacaksınız ve karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak. Aşağıda belirtildiği gibi seçenekleri seçin veya doğru seçilmiş olduğundan emin olun. 4.Adımda kopyaladığınız kodu ilgili yere yapıştırın. Bütün yönergeleri gerçekleştirdiğinize emin olduktan sonra sayfanın en altında ki “Save Settings” tuşuna basarak sanal turunuzu Facebook işletme sayfanıza kaydedin.

Son olarak..
Facebook işletme sayfanızada sanal tur sekmesini daha görünür bir yere koymak içinsekmelerin sonunda yer alan “daha fazla” açılır menüsünü (drop menü) tıklayın. Sanal tur sayfanızı bulup sürükleyerek sayfanızı açılır açılmaz görünebilecek şekilde sekmelerin arasına bırakın.

Artık sanal turunuzun Facebook sayfanıza girenlerin çok rahat görebileceği ve ismini sizin verdiğiniz bir sekmede !

Sayfanıza yönetici olarak giriş yaptığınızda oluşturduğunuz sanal tur sekmesine gittiğinizde sakın şaşırmayın. Orada sadece sizin görebileceğiniz bir yönetici kutusu bulunmaktadır. Sayfanızı ziyaret edenler bu kutucuğu göremezler, telaşlanmayın. Burada sanal tur sekmenize insanları davet edebileceğiniz ilave metinler oluşturabilirsiniz.

İyi tanıtımlar.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.

image
https://ekip360.net/wp-content/themes/larch/
https://ekip360.net/
#d05868
style5
scroll
Yükleniyor...
/home/u8395408/public_html/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
on
on
off
Enter your email here
on
off
tr